Ondřej Beran - obchodní ředitel

ondra titul

Ondro, na jaké pozici pracuješ a co je náplní tvé práce?

Pracuji na pozici obchodního ředitele. Vedu tým obchodních zástupců, jejichž výsledky každý týden analyzuji. Podobnými nástroji se tak snažím držet kontrolu nad svěřeným segmentem. Mé vlastní obchodní aktivity se týkají státního sektoru, kde řeším hlavně výběrová řízení na věznice, armádní složky, a to od nákupu materiálu po samotnou realizaci. Podílím se na tvorbě marketingové strategie a taktéž jsem nápomocen ve věcech technických pro různé projekty skupiny našich firem.

Jaké vlastnosti a dovednosti musí mít člověk na tvé pozici?

Já se snažím, aby to byl takový komplex, který vychází z dosavadních zkušeností a požadavků na specifické nároky naší společnosti. Schopnost vedení, organizace, analýzy, rozhodování, kontroly, technického myšlení a v neposlední řadě i výsada reprezentovat takto silného hráče na trhu s pletivy jsou standardy, které se snažím v rámci své pozice zastávat.

Co tě v práci nejvíce baví a co je pro tebe náročné?

Moje práce je velmi rozmanitá a to mě na tom asi baví nejvíce. Do mých aktivit se občas promítnou i předešlé zkušenosti z jiných okruhů, a to ve smyslu manažerského řízení projektů i manuální práce spojené s expanzí skupiny našich firem.

Náročné? :) Občas je náročné to sladit všechno dohromady. Snad jediný nešvar takto rozmanité práce je udržení pozornosti na prioritách.

2

Jaké jsou tvoje osobní a pracovní cíle? Máš nějaké motto?

Mé osobní cíle jsou postavit dům, zplodit syna a zasadit strom. Něco už jsem stihnul :). Ty pracovní jsou určitě vázané na kontinuální úspěchy ve svěřeném segmentu, které vedou k prosperitě. Jsou věci, přes které u mě nejede vlak, ale snažím se zastávat prolidský přístup vedoucí ke spokojenosti lidí nebo vědění, že se na mě může kdokoliv spolehnout je pro mě také dost zásadní. Jedním z významných cílů je i sebevzdělávání na poli cizích jazyků, což vidím jako jeden z deficitů své pracovní pozice i osobního života. Hesel, citátů a mott se mi za život vrylo do paměti více, ale jedno z těch na prvních třech místech je určitě Per aspera ad astra (Přes překážky ke hvězdám).

Prozradíš, co rád děláš ve volném čase?

Volného času moc není, ale když se povede, rád ho trávím v přírodě na rybách. Rád vyrážím na hodinu k vodě nebo na vícedenní výpravy. Komfort, na který jsme si vývojem tohoto odvětví již zvykli, znamená, že se vším tím vybavením je kolikrát i jedno auto malé. Určitě bych chtěl zmínit, že je pro mě důležitá rodina a čas strávený v jejím kruhu. Jsem snad sportovně založený a rád si s přáteli zahraji na amatérské úrovni například volejbal nebo tenis.

 ondra s autíčkem (1)