Andrej Džurman - prodejce/obchodní zástupce

 

1656659113607

Na jaké pozici pracuješ? Popiš tvůj běžný den v práci.

Pracuji na pozici Prodejce/obchodní zástupce.

Můj běžný pracovní den začíná tím, že zkontroluji e-maily, rozdělím je podle typu a priority. Hlavní náplň mého pracovního dne spočívá ve zpracovávání cenových nabídek na materiál i montáže. Dále často komunikuji se zákazníky přes telefon, e-mail i osobně na pobočce, řeším s nimi všechny možné požadavky, od vhodného výběru materiálu, technické postupy až po samotnou montáž. Také jezdím na zaměření na pozemky, obvolávám zákazníky, kterým jsem již nabídku zpracoval, pomáhám kolegům na skladě, prostě, co je v danou chvíli potřeba.

Vzpomeneš si, jak probíhal tvůj první den v práci? Jaký je to posun vzhledem k dnešku?

Do firmy jsem nastoupil před čtyřmi roky na pozici skladníka. Můj první pracovní den proběhl dobře, přes to, že jsem vstoupil do úplně neznámého světa. Kolegové byli milí, ochotní a tolerantní. Zdálo se, že na zaučení a poznání sortimentu budu mít dostatek času. Nicméně opak byl pravdou a po dvou dnech jsem byl jediný skladník na pobočce. V tu chvíli jsem byl dost nervózní, ale na druhou stranu to znamenalo vydat ze sebe maximum a musel jsem se do sortimentu a chodu pobočky dostat ihned.
Posun vzhledem k dnešku je opravdu velký. Při práci na skladě/prodejně jsem se naučil perfektně znát sortiment, lépe komunikovat se zákazníky a co nejlépe jim poradit. Postupem času jsem se stal neformálním vedoucím skladu, zaučoval nové kolegy pracující na skladě a brigádníky. Zhruba po roce a půl mi dal Martin s Tomem (Martin je vedoucí pobočky v Praze a Tomáš je ředitel firmy) příležitost posunout se zase dál a začal jsem zpracovávat nabídky. Od doby nástupu se sortiment, který nabízíme hodně rozšířil, a to znamenalo se často učit novým věcem a postupům a to mě posouvalo dál a dál.

1656659113659 (1)

Jaké vlastnosti a dovednosti se ti nejvíce hodí v práci?

Nejvíce se mi při práci hodí komunikativnost, vstřícný přístup k lidem, znalost technických parametrů a sortimentu. Celkově mi hodně pomohla schopnost rychle se učit a nebát se nových věcí a příležitostí.

Co tě v práci nejvíce baví a co je pro tebe náročné?

Na práci mě nejvíc baví ten pocit, když je zákazník spokojený, mohu mu poradit a celá zakázka a montáž se podaří.

Každá práce s lidmi je svým způsobem složitá a náročná. Nejvíc mi vadí, když nás zákazník tlačí do něčeho, co například nedodáváme nebo se tím celkově nezabýváme a také když zákazníkovi nemohu z různých důvodů vyhovět.

Prozradíš, co rád děláš ve volném čase?

Nejvíce volného času trávím se svojí rodinou, na výletech, chalupě a zahrádce. Rád se projedu na kole, zajdu si na ryby, rád jezdím na snowboardu, což v uplynulých letech nebylo moc možné. Také rád posedím s přáteli, mám rád metalovou muziku, takže si rád zajdu na koncert a nepohrdnu dobrým filmem.

1656659114413