Plotové dílce

Plotové dílce v plotovém oboru, dáli se to tak nazvat, jsou zvláštní kapitolou. Jsou druhem oplocení, které do sebe zapadá jako stavebnice a oproti různým pletivům je montáž snadnější.

Drátěné plotové dílce

Nejznámější z plotových dílců jsou drátěné plotové dílce, které jsou někdy označovány jako plotové panely, průmyslové oplocení či panely Merkur, Nylofor a spousta dalších názvů, které nakonec znamenají totéž – drátěný plotový dílec. Základní rozdělení je pak na plotové dílce 2d a plotové dílce 3d. Rozdíl je jediný a to ten, že 3D plotový panel má prolis a snad i díky němu vypadá o něco lépe. Původně byly drátěné plotové dílce navrženy jako průmyslové oplocení kolem výrobních hal a skladů, ovšem lidé je čím dál častěji využívají na oplocení kolem rodinných domů. Uplatnění najdou zejména tam, kde zahradu hlídá čtyřnohý miláček většího vzrůstu. Plotové panely jsou nejčastěji k mání v pozinkované variantě nebo pozinkované a poplastované. Na výběr jsou i různé síly drátu.

Drátěné plotové dílce se hodí k hranatému neboli jeklovému sloupku stejně jako k tomu kulatému. Zákazník si dnes na trhu vybere z mnoha druhů příchytek, kterými plotový panel přichytit. V úvahu pak je třeba brát, zda kupujícímu bude spíše vyhovovat uchycení z čela sloupku či z jeho strany. Montáž, kterou jsem zmínil na začátku je skutečně jednodušší, ale jeden háček by se našel – drátěné plotové dílce se vyrábí v délce 250 cm a z toho vyplývá, že při betonáži sloupků musíme opravdu pečlivě měřit.

Drátěné ploty a plotové dílce

plotové dílce

Plotové dílce betonové

Zvláštním segmentem plotových dílců jsou betonové plotové dílce. I tento typ oplocení stačí seskládat jako stavebnici, ovšem vzhled je docela jiný. Oplocení z betonových plotových dílců by mělo imitovat lépe vypadající zeď. Je třeba však počítat s tím, že ráz zahrady se rapidně změní. Výhodou je samozřejmě velká stabilita a zvýšení soukromý. Na výběr má zákazník z různých druhů kamene, ale i z několika možných tvarů. Jedinou nevýhodou betonových plotových dílců je obtížná manipulace a s ní související vyšší cena dopravy.,

Betonové plotové dílce

plotové dílce betonové

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ oplocení z plotových dílců, dá se zaručit vyšší kvalita i pevnost.

 

Plotové dílce ceník

plotové dílce pozink

plotové dílce pvc

plotové dílce betonové