Plotové dílce – drátěné, betonové

Plotové dílce jsou druhem oplocení, které do sebe zapadá jako stavebnice. Oproti plotu z pletiva je montáž snazší, plot je pevnější a má delší životnost.

Drátěné svařované plotové dílce

Nejznámější z plotových dílců jsou drátěné plotové dílce, které jsou někdy označovány jako plotové panely, průmyslové oplocení či panely Merkur, Nylofor a spousta dalších názvů, které nakonec znamenají totéž – drátěný svařovaný plotový dílec.

Základní rozdělení je pak na:

Rozdíl je jediný a to ten, že 3D plotový panel má prolis a snad i díky němu vypadá o něco lépe. Původně byly drátěné plotové dílce navrženy jako průmyslové oplocení kolem výrobních hal a skladů. Ovšem lidé je čím dál častěji využívají i na oplocení kolem rodinných domů. Uplatnění najdou zejména tam, kde zahradu hlídá čtyřnohý miláček většího vzrůstu. Plotové panely jsou nejčastěji ve variantě pozinkované nebo pozinkované a poplastované. Na výběr jsou i různé síly drátu.

Montáž

Drátěné plotové dílce se hodí k hranatému (jeklovému) sloupku stejně jako k tomu kulatému. Zákazník si dnes na trhu může vybrat z mnoha druhů příchytek, kterými lze plotový panel přichytit. V úvahu pak je třeba brát, zda kupujícímu bude spíše vyhovovat uchycení z čela sloupku či z jeho strany. Montáž panelů na sloupky pomocí příchytek je jednoduchá a zvládne ji každý. Háček je ale v rozměření a montáži sloupků – drátěné plotové dílce se vyrábí vždy v délce 250 cm a z toho vyplývá, že při betonáži sloupků musíme opravdu pečlivě měřit.

plotové dílce

Betonové plotové dílce

Zvláštním segmentem plotových dílců jsou betonové plotové dílce. I tento typ oplocení stačí seskládat jako stavebnici, ovšem vzhledově se od klasických plotových dílců značně liší. Oplocení z betonových plotových dílců by mělo imitovat lépe vypadající zeď. Je třeba však počítat s tím, že ráz zahrady se rapidně změní. Výhodou je samozřejmě velká stabilita a zvýšení soukromý. Jedinou nevýhodou betonových plotových dílců je obtížná manipulace a s ní související vyšší cena dopravy.

Desky lze na základě umístění vzoru rozdělit na:

Delší dobu jsme měli v nabídce pouze jednostranné. Zejména kvůli jejich vyšší pevnosti. Dilema, zda vzor umístit směrem do pozemku nebo ven, lze vyřešit například skládáním desek do šachovnicového vzoru (viz fotografie níže). Nicméně v důsledku velkého zájmu zákazníků jsme do nabídky nově zařadili i desky oboustranné.

plotové dílce betonové

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení