Podhrabové desky pod plot – náhrada podezdívky

Zamezte úniku zvířat nebo prorůstání trávy do pletiva

Podhrabové betonové desky jsou praktickými doplňky (nejen pletivového plotu), které účelně zamezují prorůstání travnatých porostů do plotové konstrukce či tvoří zábranu proti úniku drobných hospodářských či domácích zvířat.

Podhrabová deska, plotová deska či falešná podezdívka – jsou označením pro betonový prefabrikát vyztužený armaturou, který se vsazuje do tzv. stabilizačního držáku podhrabové desky. Desky se nejvíce využívají u pletivových plotů nebo u plotů z plotových panelů. Lze je ale osadit rovněž u plotů s dřevěnými výplněmi, u kterých nahrazují funkci podezdívky. Podhrabové desky pod plot se osazují bez základů a jsou proto výrazně levnější variantou oproti klasické zděné podezdívce.

podhrabové desky pod plot

Montáž podhrabové desky na plot

Řešení podezdívky podhrabovou deskou je velmi jednoduché, montážně i stavebně nenáročné. Desky se usazují cca 5-10 cm do terénu, případně jdou rovnoběžně s terénem, a jsou uchyceny na kulatý nebo hranatý sloupek pomocí stabilizačních držáků. Svou přítomností přispívají ke zpevnění celého plotu a dodávají plotu celistvý vzhled – obdobně jako podstatně více finančně náročná podezdívka.

  • Desky dodáváme ve 2 výškách – 20 a 30 cm.
  • Síla podhrabové desky je vždy 5 cm.
  • Standardní délka desky: 245 a 295 cm.
  • Podhrabové desky jsou pevné – obsahují ocelovou armaturu.
  • Jsou také tvarově stálé.

podhrabová deska s plotovým panelem

Nabízíme podhrabové desky různých rozměrů, včetně příslušenství:

  • držáky podhrabových desek koncové,
  • držáky podhrabových desek průběžné,
  • držák na upevnění vzpěry k podhrabové desce,
  • šrouby.

Nabídka veškerého potřebného příslušenství pro montáž desek zde.

Plastové podhrabové desky

Plastová podhrabová deska je přímým konkurentem té betonové. Vaše záda určitě tento materiál ocení, protože se pyšní velmi nízkou hmotností oproti betonu. Tyto desky jsou ale kvalitně vyrobené a pevné, díky zkosené horní hraně vypadají velmi profesionálně. 

Plotová deska místo podhrabové desky 

Raději byste vyšší podezdívku než je 20 nebo 30 cm? Řešení existuje! Místo podhrabové desky můžete pod pletivo, plotové panely a plotovky umístit do speciálních 50 cm vysokých držáků i desku, která se běžně používá pro stavbu betonových plotů

plotová deska

Potřebujete poradit s výběrem? Nejste si jistí množstvím potřebného materiálu na plot? Poptejte se ZDE u obchodních zástupců. Rádi vám zdarma a nezávazně sestavíme cenovou kalkulaci.