Pozinkované pletivo

Pletivo pozinkované - použití

Klasické pozinkované pletivo je stále způsob oplocení, který patří mezi nežádanější druh pletiva. S pletivem v konečné úpravě pozink zajistíte jakýkoli prostor, který potřebujete vytyčit, vymezit či jednoduše ochránit. Běžně je používáno pro zahrady, okolí rodinných domů, rekreačních objektů, sportovních areálů, hospodářských a průmyslových staveb či jako dočasná ochranná bariéra při rekonstrukci/výstavbě. Výborně poslouží rovněž jako opora pro popínavé rostliny či ochrana již statnějších dřevin proti okusu zvěří.

Co to je vlastně pozink?

Pozink je galvanicky pozinkovaná ocel (FeZn). Jedná se o nejrozšířenější materiál a je oblíben zejména pro svou příznivou cenu. Vrstva pozinku na ocelový drát účinně brání materiál proti vlhku a kyselinám obsaženým např. v dešťové vodě. Současně tato pozinkovaná vrstva tvoří elektrolytickou ochranu v místech mechanického poškození materiálu. Pokud tato místa přijdou do kontaktu s vlhkem, dochází k vytvoření galvanického článku ocel ( katoda) – pozink ( anoda) a díky tomu je jinak nevyhnutelná koroze oceli zadržena.

pozinkované pletivo

Pletivo pozinkované

4 důvody, pro které volit zinkované pletivo

Nízké náklady na pořízení a dlouhá životnost předurčují technologii zinkování jako nejvíce všestranný a ekonomický způsob dlouhodobé ochrany oceli. Údržba pozinkovaného pletiva je nenáročná a nečiní nároky na Váš čas.
• Pozinkování zajišťuje životnost pletiva nejméně 20 až 40 let v náročných oblastech průmyslové sféry a 50-100 let v běžném využití.
• Ocelový drát je chráněn zinkováním hned třikrát. Zinkový povlak koroduje ve srovnání s ocelí velmi pomalu a stejnoměrně, proto lze životnost tohoto materiálu velmi dobře predikovat. Nespornou výhodou je fakt, že i v místech hrubého mechanického poškození (řezy, škrábance, aj.) jsou tato místa díky elektrolytické ochraně nadále účinně chráněna před korozí.
• Pozinkované pletivo má díky technologii zinkování nejvyšší odolnost proti mechanickému poškození otěrem během manipulace, skladování, dopravy a používání.

Při volbě pozinkovaného pletiva očekávejte:

• kosočtvercová oka o rozměrech 50x50mm, 60x60mm nebo 20x20mm
síla pletivového drátu 2mm
• dodáváme se zapleteným nebo bez zapleteného napínacího drátu
• ve variantě se zapleteným napínacím drátem je tento umístěn ve vrchní a spodní části pletiva (průměr napínacího drátu 3,2mm)
• pletivo dodáváme v balení po 15 m nebo 25 m pletiva

Pozinkované pletivo nabízíme v následujících výškách: