David Štěcha - vedoucí pobočky ve Zlivi

david 3
david 1Davide, můžeš nám nastínit, co obnáší práce vedoucího pobočky?

Práce vedoucího pobočky se za dobu, co pracuji ve firmě, měnila a vyvíjela. Když se pobočka v roce 2016 v ČB otevírala, byl jsem tam jediný pracovník, a měl jsem tudíž na starost úplně vše. Od vyložení kamionu s materiálem, následného naskladnění na sklad, tvorbu dodacích listů, faktur a účtenek, objednávek přijatých, obvolávání a obsluhy zákazníků až po vydávání materiálu při osobních odběrech nebo montážníkům, také jsem občas rozvážel materiál dodávkou atd. Postupem času, jak se pobočka rozvíjela a rostla, začali jsme nabírat další pracovníky a práci jsme si delegovali na různé agendy. Dnes už máme na pobočce skladníky, řidiče i prodejce.  Moje práce tedy spočívá v zajištění hladkého chodu pobočky a všeho, co s tím souvisí, delegace práce, řešení potřeb týmu, koordinace dvou montážních part, reklamace, komunikace se zákazníky, obcemi nebo firmami. Nejvíce se ale věnuji obchodní činnosti, a to zejména uzavírání montáží na klíč, tato činnost mi zabere asi 80 % veškerého času.

Jak dlouho už ve firmě pracuješ? Co máš na firmě nejradši a co tě nejvíc baví?  

Ve firmě, pracuji od r. 2016. Za tu dobu se ve firmě hodně událo a změnilo, ale jedno zůstává stejné. A to je „tah na branku“, který je cítit hlavně od vedení firmy, ale i od ostatních kolegů jak z poboček, tak z centrály firmy. Jsme mladý tým lidí, pozitivně smýšlejících a každá překážka na cestě není problém, ale naopak výzva! A to mě baví, že vše jde a má řešení. Nejraději mám každodenní různorodost mé práce, obchodování, vlastní organizaci pracovního času a hlavně, když se povede dotáhnout obchodní případ a zákazník vám dá zpětnou vazbu poděkováním, nebo třeba kladnou recenzí.

Je něco, co ses prací v Pletivech naučil?  david 2

Naučil jsem se spousty věcí, především ale řádu a zodpovědnosti, které moje pozice vyžaduje a dále je vyžaduji i po ostatních z pobočky.

Máš nějaké motto, kterým se v životě řídíš? A co osobní a pracovní cíle?

Když nad tím teď tak přemýšlím, tak bych za své motto mohl označit asi toto: „Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.“ Tímto se snažím řídit, být k lidem upřímný a pomoci jim s jejich přáním či požadavkem. Cíle? Osobní hlavně rodina, mám dvě malé děti, a tak se snažím být otcem, který jím bude vzorem. Těmi pracovními jsou určitě další osobní rozvoj především v obchodní činnosti, stále je na čem pracovat a co zlepšovat.

Co rád děláš ve svém volném čase?  

Rádi se ženou a našimi dětmi cestujeme po ČR a objevujeme nová a krásná zákoutí naší nádherné republiky. Dále je to sport, i když to je teď trochu omezené, ale až to všechno pomine, zase se k tomu vrátím i s celou rodinou.