Jan Šrámek - zástupce vedoucího pobočky v Praze-Běchovicích

Abyste nás lépe poznali, připravili jsme pro vás rubriku "Rozhovory", kde se ptáme našich zaměstnanců na otázky ohledně práce i soukromého života.

Tentokrát nám odpovídá Jan Šrámek – zástupce vedoucího pobočky v Praze-Běchovicích. 

honza 3

Honzo, jak dlouho už pracuješ v Pletivech? Jaká je náplň tvojí práce?

Do Pletiv jsem nastupoval v září 2019, takže to budou skoro dva roky. Byl jsem přijat na pozici zástupce vedoucího pobočky, abych přebral starost o kancelář a sklad. Mojí náplní práce je vlastně vše, co se týká provozu pobočky. Na starost mám hlavně objednávání, příjem a kontrolu zboží, domlouvání závozů, administrativu k montážím, chod skladu včetně nakládky a vykládky zboží, a když je volněji, pomáhám klukům na skladě. Občas zaskočím na účtenku nebo řeším poptávky zákazníků. Kdybych měl vypsat všechno, bylo by to moc dlouhé a redakce by to stejně zkrátila. :) honza 2

Myslíš, že je důležité mít nějaké zvláštní vlastnosti, schopnosti a dovednosti k vykonávání tvojí práce? Jaké konkrétně?

Určitě je dobré mít zkušenost v jednání se zákazníky, osobně i po telefonu. Vzhledem k mé pozici je také třeba zkušenost s vedením lidí. Jinak se mi samozřejmě hodí, že mám dobrou paměť, těch informací, které za jediný den dostanu, je spousta.

Jsem poměrně přátelský typ a rád se směju, takže jsem rád za skvělou partu lidí, kterou na pobočce v Praze máme. To se potom promítne do přístupu k práci. Když máte dobré prostředí, tak se lépe pracuje.

Důležité je pro mě chodit domů s „čistým stolem“, nerad nechávám něco rozpracovaného.

Pamatuješ si na svůj první den v Pletivech? Zkus srovnat tehdy a dnes.

První den byl naprosto v pohodě, horší to bylo ten další. Kolegyně, která mě měla zaučit, odešla nečekaně na mateřskou a já musel převzít celou její agendu sám. :) Bylo to krušných pár dní, ale s vydatnou pomocí kolegů jsme to zvládli.

Když jsem nastoupil, o plotech jsem nevěděl skoro nic. Ale jak jsem již zmínil, mám tu skvělé kolegy, kteří mi pomohli proniknout do sortimentu a dalších souvisejících věcí, např. jak se který plot montuje. Ani dnes se nepovažuji za úplného experta, ale sestavit zákazníkovi nabídku na plot zvládnu. :)

honza 1Jaké máš životní a pracovní cíle?

Životním cílem je být šťastný tam, kde zrovna jsem. Máme se ženou dvě dcery což je štěstí víc než dost. :)

V práci se rád zlepšuju v tom, co dělám, a snažím se posouvat pobočku k ještě lepším výsledkům. Nedávám si velké cíle, snažím se menšími kroky stále něco zlepšovat.

Prozraď nám, co rád děláš ve volném čase.

Většinu volného času trávím s rodinou doma nebo na chatě, kde můžeme být v přírodě. Rád doma vařím, to mě baví hodně, hlavně když pak dostanu pochvalu od dětí, že to bylo výborné. :)


Občas ještě vytáhnu kytaru a zahraju si jen tak pro radost.