Lenča Valentová - vedoucí montáží

Abyste nás lépe poznali, připravili jsme pro vás rubriku "Rozhovory", kde se ptáme našich zaměstnanců na otázky ohledně práce i soukromého života.

Tentokrát nám odpovídá Lenča Valentová – vedoucí montáží

Lenka Valentová 1_1

Leni, jaká je tvoje náplň práce jako vedoucí montáží? Jaký je třeba tvůj běžný den? 

Jako vedoucí montáží mám pod sebou devět montážních part, z toho dvě v Českých Budějovicích a jednu v Praze. Hlavní cílem je, aby průběh od podepsání smlouvy k nové montáži, po samotnou realizaci a konečnou fakturaci byl co nejrychlejší.

Můj běžný pracovní den vypadá tak, že po příchodu do práce si nejdříve vyřídím e-maily, které přišly od zákazníků, montážníků, popřípadě i obchodních zástupců. Dále vystavuji zálohové faktury k montážím od obchodních zástupců – na každou nově uzavřenou montáž se totiž musí vystavit záloha na 50 % z celkové ceny, s tím souvisí i zaevidování nové montáže.

Následuje kontrola plateb z předchozího dne – po uhrazení zálohové faktury informuji zákazníka, že platba dorazila v pořádku a současně předávám montáž do skladu ke kompletaci materiálu.

Lenka Valentová 2

Po vrácení ze skladu montáž přidělím montážní partě a čekám na jejich odsouhlasení, že zvládnou realizaci provést do daného termínu. Případně objednám chybějící zboží nebo zadám brány a branky do výroby. 

Každý den ráno si jezdí také montážníci pro materiál k začínajícím a probíhajícím montážím, takže jim tvořím dodací listy a při dokončení montáže i předávací protokoly.

Na základě podepsaných předávacích protokolů se vyhotovuje konečná faktura, kterou opět zasílám zákazníkům. S tím souvisí i kontrola, zda uhradili částku ve splatnosti. Nedílnou součástí mé práce je i vyřizování telefonátů a komunikace, a to jak se zákazníky, tak především s montážníky a také s obchodními zástupci, kteří montáže sjednávají.

Samozřejmě se někdy při montáži objeví komplikace, které je potřeba řešit okamžitě, proto je nutnost občas hodit chybějící zboží do auta a vyjet za montážníky přímo na místo, aby se nezdržovali a mohli realizaci dokončit.


Jak dlouho už pracuješ ve firmě? Jak ses k práci v Pletivech dostala a proč tě zaujala? 

Ve firmě jsem přes dva roky, letos pojedu již třetí sezónu. V bývalé práci jsem se před kolegou zmínila, že uvažuji o změně práce, ale absolutně jsem netušila, kam se po práci ve státní sféře a vlastně mém prvním zaměstnání uvrtat :-D.

A tenkrát poprvé zazněl název firmy Pletiva Dobrý a Urbánek. No a potom už se to rozjelo, zjišťovala jsem, zda hledají nové zaměstnance, co by práce obnášela. Ano, bylo to úplně něco jiného, než s čím jsem měla zkušenost, ale byla to výzva, a proto jsem neváhala a poslala svůj životopis. Tahle práce mě zaujala hlavně z důvodu, že je v místě mého bydliště a co jsem vypozorovala, byli zde samí mladí lidé, což na mě působilo pozitivně.

Lenka Valentová 3Jak bys sama sebe popsala? 

Tahle otázka by se dle mě neměla pokládat :-D... Je těžké na ni odpovědět. Myslím, že jsem cílevědomá, pracovitá a přátelská. Učím se ráda novým věcem. Dříve jsem se každé změny bála, ale teď, postupem času, beru každou výzvu a baví mne překonávat sama sebe. Každopádně abych se jen nevychvalovala, mám i záporné vlastnosti a tou největší je ta, že když mě někdo zklame nebo podrazí, zůstane to ve mně. I když s tím daným člověkem dokážu pak komunikovat dál, už to není prostě ono.

Máš nějaké pracovní a osobní cíle? 

Co se týče pracovních cílů, než jsem nastoupila do Pletiv, skoro žádné jsem neměla, tak nějak jsem ,,proplouvala životem“, měla jsem práci, ale že by mě naplňovala, to se říct nedalo.

Když jsem byla na pohovoru, Tom Urbánek se mě zeptal, co od práce čekám a proč bych chtěla tuhle práci. Tenkrát jsem se hlásila na pozici ,,fakturantka na expedičním oddělení“. Odpověděla jsem mu, že bych se chtěla nějak ve firmě posunout, což má bývalá práce neumožňovala.

Po dvou měsících za mnou Tom přišel s tím, že by chtěl, abych ve firmě pracovala jako vedoucí montážníků. Moje první reakce byla, že ne, že tohle nezvládnu. Tom využil přesně toho, na co se mě na pohovoru ptal. "Řekla jsi mi, že se chceš někam ve firmě posouvat." To byl argument, na který se nedalo říct NE :-D...

Když přemýšlím nad osobními cíli, můj největší sen je se podívat do Ria de Janeira, Brazílie. Mít kolem sebe spokojenou rodinu, spolehlivé přátele a být šťastná.

Jak trávíš čas mimo kancelář? 

Čas mimo kancelář věnuji hlavně svojí rodině a kamarádům. Podnikám výlety, ráda cestuji, chodím na dobré jídlo, poznávám nové lidi a bavím se, snažím se užívat si života se vším, co přináší. ;-)

 

 


Příště vás čeká rozhovor s dalším velmi důležitým článkem naší firmy. Prozradíme, že půjde o zaměstnance z jiné pobočky. :)