Lucie Fryčová - manažerka marketingu, grafička

Rozhovor – Manažerka marketingu, grafička

Luci3

1. Luci, jak dlouho pracuješ ve firmě Ploty Dobrý a jak ses k této práci dostala?

Ve firmě pracuju cca 4,5 roku. Začínala jsem zde ještě při vysoké škole jako brigádnice na pár dnů v týdnu, a to na pozici „Asistent marketingu, grafik“.

Již od 15 let jsem při škole chodila vždy na nějakou brigádu, avšak po nástupu na vysokou školu jsem začala toužit po něčem, co by mě více naplňovalo, a hlavně mělo souvislost s mým studijním oborem – marketingem. Grafika a fotografování mě vždy zajímalo a bavilo a spojit to s marketingem se naprosto nabízelo a když jsem objevila pracovní nabídku na toto místo, bylo hned jasné, kam se chci dostat! A vyšlo to. 😊 Ve firmě jsem pak po škole zůstala, nastoupila jsem na plný úvazek a do dneška jsem postupně získala pozici vedoucí celého marketingového týmu a několik podřízených pracovníků.

2. Co je náplní tvojí práce?

Náplní mojí práce je v prvé řadě vést náš tým. Měřit výsledky, vymýšlet strategie, plánovat, ale také kolegům naslouchat, pomáhat jim, posouvat je k produkci, inspirovat je a samozřejmě jít jim příkladem. Musím ale říct, že můj tým je skvělý a na všechny je spoleh, jsou zodpovědní a samostatní, takže se to dělá skoro samo. 😊

Obecně se dá říci, že dohlížím na to, aby rostla návštěvnost našeho e-shopu a abychom si udržovali vhodný konverzní poměr a také abychom efektivně a široce oslovovali naše cílové skupiny.

Luci9Jinak se v práci věnuji konkrétně ještě těmto činnostem:

  • Grafika – tvorba nejrůznějších propagačních materiálů, on-line i off-line grafiky
  • Správa katalogů firem a linkbuilding
  • Reklama v rádiu a televizi
  • Zajištění distribuce letáků propagačních materiálů
  • Reklama v oborových časopisech a v novinách

3. Co tě na práci nejvíce baví?

Mě nejvíce baví, když se daří. Když nám všechno vychází, jdeme kupředu a máme skvělé výsledky, to jsem opravdu happy. 😊 Ale aby tohle všechno bylo, musí se na tom pracovat.

Baví mě proto výzvy, hledání nových příležitostí a zařizování nejrůznějších propagací. Z činností mně svěřených si ale vybrat neumím, baví mě tak nějak vše stejně.

4. Co ti naopak na tvé práci připadá nejnáročnější?

Někdy jdeme kupředu velmi rychle, takže se mi hromadí činnosti a požadavky a pak je docela náročné je všechny zkoordinovat, dodat jim prioritu a všechny v nějakém rozumném čase vyřídit.

Jelikož jako vedoucí vždy musím udržovat pohodovou atmosféru, někdy se musím kousnout, protože realita života je nejrůznější a někdy ta nálada úplně nevyjde. 😊

5. Jaké jsou tvoje pracovní a osobní cíle?

Co se týče pracovního cíle, je to jasné. Jelikož zastávám heslo „I cesta je cíl.“, tak určitě se dále posouvat, rozšiřovat si znalosti a dovednosti, zvládnout ještě více výzev a zvyšovat si výsledky. A až budu jednou v bodě: ,,Pfff, už se nudím, co tu máte dalšího?“, třeba se s šéfem Tomem domluvíme, že povedu celé oddělení mně nadřízené včetně toho obchodního. To ale bude ještě chvilku trvat.

Mezi osobní cíle aktuálně patří zařídit si s přítelem domeček se zahrádkou někde na venkově a pak složit s pejskem nějaké ty zkoušky a nejlépe vyšplhat na nějakou fakt vysokou horu!

6. Co ráda děláš ve svém volném čase?

Nejvíce volného času trávím s rodinou, přítelem a naším pejskem Muffinem. Baví mě pěší turistika v přírodě nebo po kulturních památkách, sem tam nějaký ten sport, čtení, nakupování, divadlo a kino.

Opravdu hodně času věnuju našemu australskému ovčákovi Muffinovi. Věnujeme se spolu psím sportům – agility (překážkový běh) a noseworku (vyhledávání různých pachů), občas si zablbneme i při cvičení různých dogdancingových prvků a hersenwerku.

Luci8