V sobotu 22.6.2024 budou všechny naše pobočky z technických důvodů uzavřeny. Děkujeme za pochopení!

Martin Steinbauer - vedoucí skladu v Ledcích

Abyste nás lépe poznali, připravili jsme pro vás rubriku "Rozhovory", kde se ptáme našich zaměstnanců na otázky ohledně práce i soukromého života.

Tentokrát nám odpovídá Martin Steinbauer – vedoucí centrálního skladu v Ledcích u Plzně. 

Martin Steinbauer 1

Martin Steinbauer 3

Martine, jaká je tvoje náplň práce jako vedoucího centrálního skladu v Ledcích? 

Hlavně dohlížím na to, aby sklad šlapal jako hodinky, aby tam byl pořádek a dobrá atmosféra. Aby se objednávky z e-shopu co nejdříve dostaly ke svým zákazníkům, aby kluci ve skladu měli vše zaskladněné na pozicích, jak jsou zvyklí, a nezdržovali se dohledáváním zboží. Starám se s kolegou o příjem a kontrolu zboží od dodavatelů.

Dále řeším s holkami v kanceláři nestandardní situace jako je například dohledávání zboží, dotazy k reklamacím zákazníků, řešení špatně dodaného zboží a tak.

Když se někde nestíhá, tak přispěchám na pomoc, ať už jde o balení, vydávání osobních odběrů, nakládku dopravců nebo vykládku zboží.

Snažím se zlepšovat prostředí úpravou pozic zboží na skladě, aby vše dávalo smysl a bylo na co nejlepším a logickém místě, aby to bylo označené štítkem pro rychlejší orientaci a co nejjednodušeji se všem pracovalo.  

Martin Steinbauer 4

 Co tě na tvojí práci nejvíce baví a co tě motivuje se zlepšovat? 

Nejvíce mě baví, když je vše hotové. Když máme vyexpedované zboží, zaskladněno a uklizeno. Baví mě, jaký jsme všichni super tým, jak všichni kluci makají na 110 %, aby se vše stihlo, aby toho bylo co nejméně na další den a šlo se s klidnou hlavou domů. Pozice vedoucího je o schopnostech člověka. A každá schopnost se dá zlepšovat. A každý má rád ten pocit, když se v něčem zlepšuje a překonává sám sebe.

Vzpomeneš si, jak probíhal tvůj první den v Pletivech? Můžeš nám popsat posun od prvního dne až po dnešek? 

Můj první den jsem byl rozhodně překvapen z toho, kolik typů a druhů zboží může taková firma na ploty prodávat. Zároveň jsem si byl jist, že se v tom nikdy nedokážu zorientovat a pochopit rozdíly mezi určitými druhy zboží.

Nakonec mě baví to, jaký mám přehled ve skladu, vím, kde co je, pamatuji si, kolik čeho zhruba máme a jaký to má přiřazený kód. Takže vím, jaký je rozdíl mezi stopadesátosmičkou a stopadesátsedmičkou, kolik nám minulý týden přivezl dodavatel dvacetdevítek a že když připravuji montážníkům zboží na montáž, tak se počet třicetdvojek obvykle rovná počtu dvacetšestek, kterých máme zrovna méně na skladě.

Kluci ve skladu ví, že když potřebují pomoct něco najít, tak se na mě mohou obrátit a já jim rád poradím nebo dohledám a donesu požadovanou věc, aby mohli zase pokračovat ve své práci.

Posun je určitě velký. První dny jsem neuměl skoro ani se strečkou a byl jsem v Pletivech pouze jako brigádník. Po 3 měsících jsem podepsal smlouvu jako zaměstnanec. To už jsem se v sortimentu vyznal mnohem lépe, práce mě bavila a začalo se mi v ní ještě více líbit. Po zhruba 9 měsících mi vedení nabídlo pozici vedoucího. Bylo to pro mě nečekané a opět jsem se musel naučit spousty dalších věcí. Ať už to byla větší komunikace s holkami v kanceláři, pochopení jak funguje příjem zboží, řešení vrácených objednávek, tak i dělání rozpisu směn pro kluky a dohlížení na práci kluků ve skladu. Teď už se nestarám jen o můj výkon a mně přidělenou práci, ale o všechny ve skladu a sklad jako takový. Vedoucím jsem byl zvolen v březnu, tedy ve firemním začátku sezóny, kdy množství práce přibývá skokově každý týden a ve skladu byl nedostatek zkušených skladníků a hodně brigádníků. Takže pro mě spousty učení se za chodu, často hodně stresů a bojování se sama sebou, jestli by nebylo lepší úplně skončit. Nakonec jsem se tím prokousal, vše se naučil a pochopil a dnes vím, že jsem dobrej vedoucí, který dohlíží na chod skladu, je pro kluky stabilním bodem a je na mě spolehnutí.

Martin Steinbauer 2

Jaké jsou tvoje osobní a pracovní cíle?

Můj celoživotní osobní cíl je, abych byl hrdej na to, jakej jsem člověk a měl se rád. Další velký osobní cíl je v oblasti rodiny. Hlavně šťastná partnerka, vlastní barák, spokojená hromada dětí.

V práci si dávám za cíle, aby se stále zdokonaloval systém a prostředí ve skladu a v celém areálu firmy. Aby práce byla snazší a rychlejší.

Je něco, co tě naučila práce v Pletivech?

Rozhodně. Vedení lidí, organizace práce, komunikace s lidmi, a že je třeba věci nehrotit. Jednoduše zhodnotit situaci, rozdělit úkoly a postupně je dokončovat. Prostě v klidu.

Prozraď nám, co rád děláš ve volném čase.

Volný čas nejraději trávím s partnerkou. Rád jezdím na výlety, chodím na procházky, jezdím na kole a cpu se vším, co doma najdu. :D