Míša Reitspiesová - výkonná ředitelka

Abyste nás lépe poznali, připravili jsme pro vás rubriku "Rozhovory", kde se ptáme našich zaměstnanců na otázky ohledně práce i soukromého života.

První nám odpovídá Míša Reitspiesová, naše výkonná ředitelka.

míša 3

Miško, jak bys sama sebe popsala?

To je ta nejtěžší otázka, co může člověk dostat, ještě společně s otázkou "Kolik peněz si představujete?".

Jsem velmi přátelský člověk, nemám ráda samotu a nudu. Občas jsem ale urážlivka, to přiznávám, ale brzo to ze mě opadne. Spoustu lidí a přátel kolem mě ví, že jsem hodná a pro ostatní bych se rozdala. Ale platí u mě "pravidlo" JAK TY KE MNĚ, TAK JÁ K TOBĚ.

Nejsem mstivý člověk, ale nemám ráda, když někdo někomu dává a ten druhý jen bere a nijak nevrací. Tím nemyslím hmotně, ale myslím psychicky.

Jak ses dostala k práci ve firmě Pletiva Dobrý a proč tě zrovna toto místo zaujalo?míša2

Na inzerát, že se hledá asistentka, mě upozornil můj spolužák ze střední školy, protože věděl, že hledám práci. Samozřejmě jako první mi v hlavě běželo, "Ty a zajímat se o práci asistentky ředitele, to určitě…", na druhou stranu jsem si řekla, že se nic nestane, když pošlu životopis, nic horšího, než že se neozvou, nehrozí.

Místo mě zaujalo hlavně z perspektivní stránky. O firmě jsem už dřív něco zaslechla, měli už v té době vybudovanou skvělou pověst a super PR, tak proč to v super firmě nezkusit. :)

Jak dlouho už tu pracuješ a co ses za tu dobu naučila?

Ve firmě mám odpracované tři roky a teď jedu čtvrtý.

Co jsem se naučila? Hned jako první, co mě napadlo, byla odolnost vůči stresu, protože občas je to tu opravdu hodně náročné, protože když přijde denně 200 objednávek, tak nevíte, zda máte jít klukům pomoct do skladu, nebo jít zvedat telefony, nebo odbavovat osobní odběry apod…, ale naučila jsem se, že se na vše člověk musí podívat v klidu, racionálně a rozhodnout, co je v tu chvíli nejdůležitější. Z jednoho velkého problému udělat pár malých, které jdou postupně zvládnout. :)

Naučila jsem se opravdu moc věcí a kdybych tady měla vypsat, co všechno, tak je to na menší knížku. :) Když to shrnu do pár slov, tak: být samostatná, cílevědomá, zvládat stres, získala jsem miliony informací, jak do pracovního života, tak i osobního.

míša 1_1

Jaké jsou tvoje pracovní a osobní cíle?

Pracovní a vlastně i osobní cíle jsou od té doby, co znám Tomáše Urbánka, mnohem větší. :D Vždycky jsem byla ten typ člověka, co si vystačil s málem a nic navíc a nic lepšího nepotřeboval. S tím si teď ale úplně nevystačím.

V práci jsem začínala jako asistentka generálního ředitele Tomáše Urbánka. Stali jsme se dobrými přáteli a on sám mě dokopával k tomu, ať jsem na sebe náročná a jdu si za svými sny. No podívejme, teď je ze mě ve 26 letech výkonná ředitelka firmy a věřím, že je pořád kam se posouvat.

Co se týká osobního života, tak tam je to jednoduché – rodina, baráček, cestování – můj sen je se podívat na Maledivy a já věřím, že se tam podívám. :)

Co volný čas? Jaké máš koníčky?

Ráda cestuju, mám ráda procházky v přírodě, ráda trávím čas s přáteli, a naopak i ráda vařím a k tomu si pustím pořádnou muziku. :))) 

Máš nějaké motto nebo něco jiného, čím se v životě a v práci řídíš?

Ano, mám a to, že všechno se děje z nějakého důvodu a že jedině přes překážky se může dojít ke hvězdám. :)

 


Líbí se vám tento typ článku? Rozhovor s dalším naším kolegou již připravujeme!