Oplocení výběhu pro krávy, koně, kozy a ovce

Při vytváření výběhů pro krávy, koně, kozy a ovce je klíčovým prvkem správně zvolené oplocení. To zajišťuje bezpečnost zvířat, minimalizuje riziko úniku a poskytuje ideální prostředí pro jejich pohyb a pastvu. Čím těžší a větší zvíře je, tím silnější plot je potřeba. 

Než se pustíte do stavby ohrady, pravděpodobně se vám budou hlavou honit tyto požadavky: přijatelná cena, dostatečná pevnost, nenáročná práce a vhodný materiál. Ke stavbě ohrady tedy doporučujeme využít dřevěné kůly, drátěné pletivo nebo lesnické uzlové pletivo. Aby se zvířata nezamotávala do výpletu hlavu a nesnažila se probourat, můžete ještě oplocení z pletiva a kůlů zabezpečit elektrickým ohradníkem.

Podhrabové desky nebo Kamenné Základy: Při oplocení pro zvířata je důležité zabezpečit spodní část, aby nedocházelo k podkopávání.

Pletivo

Pletivové ploty jsou pevné a odolné, což znamená, že dokáží udržet zvířata na místě a efektivně zabraňují úniku z výběhu. Pletivo také umožňuje průchod vzduchu a světla, zajišťuje optimální ventilaci a snižuje riziko hromadění tepla nebo vlhkosti. 

Pletivo zabraňuje zvířatům v příštupu k okolnímu rostlinstvu, což je důležité zejména na pastvinách nebo v zahradách, kde by mohly poškozovat rostliny. Existuje mnoho druhů pletiva, které lze použít, a to včetně různých materiálů a velikostí oček. To umožňuje výběr pletiva, které nejlépe vyhovuje specifickým potřebám a prostředí.

Instalace pletiva nemusí být příliš složitá, což usnadňuje proces ohraničení výběhu. Při správné instalaci poskytuje spolehlivé a stabilní oplocení.

Druhy vhodných pletiv:

  • Klasické poplastované čtyřhranné pletivo
  • Klasické pozinkované čtyřhranné pletivo
  • Svařované poplastované pletivo
  • Lesnické uzlové i svařované pletivo
  • Králičí pletivo
  • Voliérové pletivo
  • Ovčí pletivo

Celkově je pletivo pro zvířata vhodnou volbou, která kombinuje pevnost, bezpečnost a prodyšnost, což je důležité pro optimální podmínky pro chov zvířat jako jsou krávy, koně, kozy nebo ovce. 

oplocení výběhu – Pletiva Dobrý

oplocení výběhu – Pletiva Dobrý

oplocení výběhu – Pletiva Dobrý

Tip: Pokud zvířata okusují kmeny stromků, doporučujeme okolo kmenu také celoplastové pletivo. 

Hotový výběh pravidelně kontrolujte. Ze začátku proto, abyste si ověřili, že jste vše udělali dostetečně pevně, po několika letech proto, abyste zamezili rozutečení stáda v případě děr v plotě, nebo uhnilých kůlů. 

Správné oplocení je klíčové pro zajištění bezpečnosti a pohodlí vašich zvířat. Každý druh zvířete má své specifické potřeby, a proto je důležité vybrat oplocení, které jim bude nejlépe vyhovovat. Pamatujte také na pravidelnou údržbu a kontrolu oplocení, aby bylo vždy v optimálním stavu.

Pokud máte další otázky ohledně výběhu a oplocení pro vaše zvířata, neváhejte se obrátit na naše odborníky. Jsme k dispozici s odborným poradenstvím a nabízíme široký sortiment oplocení pro různé druhy hospodářských zvířat.