Návod na montáž plotové zahradní brány a branky

Jak namontovat a usadit bránu a branku? Níže jsme pro Vás sepsali návod na montáž zahradních bran a branek.

Návod si také můžete zobrazit (a následně i stáhnout) v .pdf formátu kliknutím na zelené tlačítko:

 


Instalace zahradní brány - branky

Potřebný materiál:

Potřebné nástroje a nářadí:

  • Zemní motorový nebo ruční vrták o průměru 200 mm
  • Ruční bagr na výběr zeminy z děr
  • Lopata a stavební kolečko na beton
  • Nástroj na zhutnění betonu (palice, dřevěný kůl, apod.)
  • Vrtačka s vrtákem do kovu velikosti 8 mm (na montáž vzpěr)
  • Dřevěné latě, prkna, kůly, apod. na vypodložení a oporu sloupků než beton vytvrdne

 


Kompletace a příprava brány - branky pro montáž:

Vložíme zámek do rámu křídla brány - branky, následně do zámku vložíme fabku, kterou k zámku přichytíme přiloženým šroubem. Přichytíme plastové kování a upevníme kliku. 

Návod na montáž brány a branky  Návod na montáž plotové zahradní brány a branky

Bránu - branku můžeme namontovat dvěma způsoby:

1) Pomocí motorového nebo ručního vrtáku vyvrtáme do země díry na sloupky o hloubce 70 - 90 cm a průměru 150 - 200 mm. Suchým betonem si nejprve zabetonujeme sloupky. Vložíme je do děr tak hluboko jak potřebujeme. Důležité je, že sloupek bude usazený v zemi a jehož celkový betonový sloupec bude v nezámrzné hlobce 70 - 90 cm.

Vzdálenost mezi vnitřními stranami sloupků (světlá šířka) si stanovíme dle rozměru šíře brány - branky a přičteme 5 - 7 cm. Panty mají závitové uchycení ke sloupkům, kterými docílíme přesné mezery mezi bránou - brankou a dorazovým sloupkem. Beton necháme vytvrdnout po dobu 5 - 7 dnů a poté můžeme zavěsit bránu - branku.

2) Pomocí motorového nebo ručního vrtáku vyvrtáme díry na sloupky o hloubce 70 - 90 cm a průměru 150 - 200 mm. Na rovné ploše si sestavíme bránu - branku a také přichytíme pomocí závitových pantů ke sloupku - sloupkům. Jakmile budeme mít vše připraveno, zkompletováno, tak nosné části brány - branky (sloupky) vložíme do předem připravených děr v zemi a zasypeme suchým betonem.

Když budeme mít sloupky zabetonované, začneme bránu - branku vyrovnávat do naprosté roviny a požadované výšky. K tomuto úkonu budeme potřebovat pomocný materiál: vodováhu, stavební provázek, vázací drát, dřevěné klíny a dřevěné latě nebo prkna. V momentě dosažení naprosté roviny a požadované výšky, vše zafixujeme pomocným materiálem. Následně uhutníme beton pomocí palice nebo dřevěného kůlu a necháme jej vytvrdnout po dobu 5 - 7 dnů. Jakmile bude beton dostatečně tvrdý, můžeme odstranit pomocný materiál, který bránil nežádoucímu pohybu celé sestavy.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení