Návod na montáž podhrabových desek

Jak namontovat podhrabové desky? Níže jsme pro Vás sepsali návod na montáž.

Návod si také můžete zobrazit (a následně i stáhnout) v .pdf formátu kliknutím na zelené tlačítko:

 


Montáž podhrabových desek

Potřebný materiál:

Potřebné nástroje a nářadí:

  • Metr
  • Vodováhu
  • Vrtačku na samořezné šrouby
  • Pracovní rukavice

 


montáž podhrabových desek

Montáž podhrabových desek provádíme do již připraveného plotu. Tím myslíme zabetonované plotové sloupky. Vzpěry dáváme až na usazenou podhrabovou desku a kotvíme pomocí držáku vzpěry na podhrabovou desku. Podhrabové desky usazujeme vždy až po vyzrání betonu u sloupků cca za 5 - 7 dnů od zabetonování sloupků. Zabráníme tím nechtěnému posunu sloupků.

Rozměření pozemku a výšek podhrabových desek:

Základem montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky. Mezi pletivem a podhrabovou deskou by měla vzniknout mezera 3 - 5 cm. Nikdy pletivo nepokládáme přímo na podhrabovou desku.

Příklad: pokud budeme dávat pletivo vysoké 160 cm a podhrabovou desku 20 cm vysokou, tak sloupek musí být 190 cm nad terénem. Standardně se nechává 3 - 5 cm mezi pletivem a terénem a zbylých 5 cm necháváme na horní části sloupku na čepičku nad pletivem.

Vzdálenost sloupků při použití podhrabové desky:

Není vhodné osovou rozteč příliš zkracovat. Podhrabové desky musí mít mezi sloupky dostatečnou vůli pro pnutí způsobené změnou teplot (léto/zima). Při usazení podhrabové desky bez dostatečné vůle mezi sloupky může časem dojít k jejímu prasknutí.

montáž podhrabových desek

Montáž držáku na podhrabovou desku:

Držáky podhrabových desek máme buď průběžné anebo koncové. Průběžné se na sloupek navléknou přes jeho horní část a pomocí samořezných šroubů se uchytí ke sloupku. Lze také připevnit pomocí nýtů. V tomto případě je zapotřebí předvrtat sloupek. V rozích pozemku používáme držáky koncové, kterými snadno přizpůsobíme úhel pozemku.

 montáž podhrabových desekmontáž podhrabových desek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení