Návod na montáž svařovaných pletiv

Jak namontovat svařované pletivo? Níže jsme pro Vás sepsali návod na montáž svařovaného pletiva.

Návod si také můžete zobrazit (a následně i stáhnout) v .pdf formátu kliknutím na zelené tlačítko:

 


 

  • Levá strana obrázku – varianta uchycení pletiva na kulaté sloupky.
  • Pravá strana obrázku – varianta uchycení pletiva na sloupky s prolisem.

Příslušenství pro montáž svařovaného pletiva a náhled uchycení


Postup montáže svařovaného pletiva

Potřebný materiál pro stavbu plotu:

Potřebné nástroje:

 


1. Vytyčení pozemku a vrtání děr

Pomocí stavebního provázku a dřevěných kolíků si vytyčíme obvod pozemku. Vyvrtejte díry o průměru 15 - 20 cm a hloubce 70 cm cca po 2,5 m.

Do připravených děr vsadíme sloupky s prolisem (nebo klasické plot. sloupky), vyrovnáme pomocí vodováhy a zasypeme suchým betonem.

Každý začáteční, koncový a rohový sloupek musí mít jednu, resp. dvě vzpěry.

2. Usazení vzpěr

Oboustranná vzpěra musí být i na každých 25 - 30 m plotu a při každé změně směru plotu. Boční vzpěry se upevňují pomocí násadky a hákového šroubu (jsou součástí vzpěry) v 3/4 výšky sloupku nad terénem. Po zasypání sloupků suchým betonem a jejich vyrovnání do správné výšky necháme beton ztvrdnout podle počasí 3 - 5 dní.

3. Přichycení pletiva

Po vytvrdnutí betonu začátek role přisuneme k začínajícímu sloupku (k jeho profilovému tvaru), přiložíme první svislý drát na tento profil, pomocí spon a kleští BEKACLIP vytvoříme pevný spoj. Na sloupku tyto spoje tvoříme po každých cca 10 cm výšky pletiva.

Svařované pletivo kompletně rozvineme a přichytneme na každém sloupku kleštěmi BEKACLIP. Spojení jednotlivých rolí pletiva (částí), může být na sloupku pomocí spon nebo i mezi sloupky přeložením a zafixováním vázacím drátem a sponami ROCAFIX.

4. Zakončení pletiva

Konce pletiva upevníme tak, že pletivo za koncovým sloupkem odstřihneme. Poté, pomocí kleští a spon, připevníme taktéž každých 10 cm výšky sloupku.

Pletivo napínáme ručně a vypneme na požadovanou pevnost tak, že zmenšíme vzdálenost svislých drátů v jedné řadě pomocí krepovacích kleští.

 kleště Bekaclip na montáž svařovaného pletivakleště Rocafix na montáž svařovaného pletiva