Návod na montáž svařovaných pletiv

Jak namontovat svařované pletivo? Níže jsme pro Vás sepsali návod na montáž svařovaného pletiva.

Návod si také můžete zobrazit (a následně i stáhnout) v .pdf formátu kliknutím na zelené tlačítko:

 


 

  • Levá strana obrázku – varianta uchycení pletiva na kulaté sloupky.
  • Pravá strana obrázku – varianta uchycení pletiva na sloupky s prolisem.

Příslušenství pro montáž svařovaného pletiva a náhled uchycení


Postup montáže svařovaného pletiva

Potřebný materiál pro stavbu plotu:

Potřebné nástroje:

 


1. Vytyčení pozemku a vrtání děr

Pomocí stavebního provázku a dřevěných kolíků si vytyčíme obvod pozemku. Vyvrtejte díry o průměru 15 - 20 cm a hloubce 70 cm cca po 2,5 m.

Do připravených děr vsadíme sloupky s prolisem (nebo klasické plot. sloupky), vyrovnáme pomocí vodováhy a zasypeme suchým betonem.

Každý začáteční, koncový a rohový sloupek musí mít jednu, resp. dvě vzpěry.

2. Usazení vzpěr

Oboustranná vzpěra musí být i na každých 25 - 30 m plotu a při každé změně směru plotu. Boční vzpěry se upevňují pomocí násadky a hákového šroubu (jsou součástí vzpěry) v 3/4 výšky sloupku nad terénem. Po zasypání sloupků suchým betonem a jejich vyrovnání do správné výšky necháme beton ztvrdnout podle počasí 3 - 5 dní.

3. Přichycení pletiva

Po vytvrdnutí betonu začátek role přisuneme k začínajícímu sloupku (k jeho profilovému tvaru), přiložíme první svislý drát na tento profil, pomocí spon a kleští BEKACLIP vytvoříme pevný spoj. Na sloupku tyto spoje tvoříme po každých cca 10 cm výšky pletiva.

Svařované pletivo kompletně rozvineme a přichytneme na každém sloupku kleštěmi BEKACLIP. Spojení jednotlivých rolí pletiva (částí), může být na sloupku pomocí spon nebo i mezi sloupky přeložením a zafixováním vázacím drátem a sponami ROCAFIX.

4. Zakončení pletiva

Konce pletiva upevníme tak, že pletivo za koncovým sloupkem odstřihneme. Poté, pomocí kleští a spon, připevníme taktéž každých 10 cm výšky sloupku.

Pletivo napínáme ručně a vypneme na požadovanou pevnost tak, že zmenšíme vzdálenost svislých drátů v jedné řadě pomocí krepovacích kleští.

 kleště Bekaclip na montáž svařovaného pletivakleště Rocafix na montáž svařovaného pletiva

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení