Návod na montáž zemních vrutů

Jak nainstalovat zemní vruty? Níže jsme pro Vás sepsali návod na montáž zemních vrutů.

Návod si také můžete zobrazit (a následně i stáhnout) v .pdf formátu kliknutím na zelené tlačítko:

 


Montáž zemních vrutů

Potřebný materiál:

Potřebné nástroje a nářadí:

 


1. Vyměření pozemku

Pomocí dřevěných kolíků a stavebního provázku si vytyčíme pozemek. Případné nerovnosti terénu si předem upravíme dle potřeby. 

2. Montáž zemních vrutů

Menší zemní vruty se dají zavrtat pomocí ocelové tyče (roksoru) nebo jinou ocelovou tyčí, kterou najdete třeba doma v dílně. Pro stavby většího rozsahu je lepší použít "T" kříž na zavrtání zemních vrutů.

Při tvrdé, vyschlé půdě si můžeme práci zjednodušit tím, že do půdy předvrtáme kolmou díru SDS vrtákem. Tím také zjistíme, jestli v místě usazení vrutu není nějaké překážka, jako jsou větší kameny či kořen stromu.

Jakmile začnete zavrtávat vrut do země, neustále musíte myslet na to, že vrut by měl být v zemi usazen kolmo. Toho docílíme tím, že během zavrtávání budeme neustále kontrolovat jeho kolmost pomocí vodováhy.

Pokud budeme zavrtávat více vrutů, můžete si u nás zapůjčit "T" kříž na zemní vruty (informace na tel. +420 377 223 120).

3. Vsazení sloupku do zemního vrutu a jeho vyrovnání

Pokud budeme pomocí zemních vrutů stavět plot nebo budeme chtít do země ukotvit třeba jenom slunečník či věšák na prádlo, pak je postup následovný:

Do zemního vrutu, který máme kolmo zavrtaný v zemi, vložíme sloupek. Vyrovnáme jej vodováhou a obsypeme kameninovou drtí. Tím docílíme toho, že sloupek bude v naprosté rovině, i když se nám nepodařilo zemní vrut zavrtat do země kolmo.

 bm_pletivadobry_vrut_u