Pletivo

Poplastované pletivo 

Pletivo je neprodávanějším druhem oplocení v České republice, dostupné ve variantě pozinkované pletivo včetně poplastování nebo pouze pozinkovaný povrch drátu. Namátkou uvádíme několik argumentů pro volbu oplocení z pletiva: okamžitá dostupnost, možnost montáže svépomocí nebo profesionální instalace, šíře sortimentu, příznivé ceny a široké příslušenství.

Pletivo

Poplastované pletivo

Nákup levného pletiva

Přesto, že je poplastované pletivo čtyřhranné stále nejprodávanějším pletivem, řada zákazníků se již neorientuje pouze na levné pletivo, ale zvažuje i další faktory při nákupu: účel pořízení pletiva, náročnost na montáž pletiva svépomocí a v neposlední řadě kvalitu pletiva. Svařované pletivo je např. vhodnějším druhem pletiva pro zahrady se psy než čtyřhranné pletivo. Pevně svařovaný drát v každém místě dotyku u svařovaného pletiva má větší odolnost a nerozplétá se. Při výběru pletiva se také zajímejte o náročnost montáže. Jaké příslušenství budete k montáži potřebovat? Jaké nářadí? Levné pletivo se Vám tak s řadou příslušenství může citelně prodražit. Pro instalaci svařovaného pletiva nejsou potřeba napínací dráty ani opasky. V případě, že uvažujete o levném pletivu z důvodu dočasného oplocení v průběhu stavby domu, zvažte zapůjčení mobilního oplocení nebo levné lesnické pletivo, které můžete později vyměnit za kvalitnější druh oplocení.

levné pletivo

Lesnické pletivo - jako varianta dočasného oplocení

Náročnost na kvalitu pletiva souvisí přímo s účelem pořízení. Jinou pevnost pletiva budete potřebovat pro výplň králíkáren, voliér a kotců pro psy. Zatímco králičí pletivo je tvarově méně stálé, dokonce se používá i pro aranžování květin, voliérové pletivo tvoří soustava pevně svařovaných drátů, a tak nehrozí jejích rozpletení.

Poplastované nebo pozinkované pletivo? Jakou variantu vybrat? Šíře sortimentu dnes umožňuje nákup téměř každého druhu pletiva ve variantě pozink nebo pozink a poplastování (čtyřhranné pletivo, voliérové pletivo, králičí pletivo, plotové dílce). Kvalita mezi povrchovým opracováním je srovnatelná, oba druhy pletiv jsou nejdříve pozinkované, a tak i při případném sloupnutí poplastované vrstvy je drát stále chráněn pozinkováním. Hlavním rozhodujícím faktorem pro variantu poplastovaného pletiva tak nejčastěji bývají vizuální požadavky. Zelené pletivo totiž přirozeně splývá s okolní zelení.

Při výběru pletiva se nedoporučuje orientovat pouze na levné pletivo, ale zvážit i všechny další faktory nákupu a pečlivě sledovat parametry kvality – průměr drátů pletiva, průměr drátů poplastovaného pletiva, sílu stěn sloupků…