13+1 komplikací, které jsme vám pomohli vyřešit v roce 2023

V roce 2023 jsme realizovali 954 montáží plotu na klíč. Poradíme si s kdejakou komplikací či problémem. Před sjednáním montáže na klíč za námi častokrát chodíte s nápady, požadavky nebo s problémy, které na vaší zahradě řešíte. Jen tak něčeho se nezalekneme a většinou, pokud je to v našich silách, vám problém pomůžeme vyřešit. Sepsali jsme pro vás 13 (+ 1) nejzajímavějších komplikací, které jsme vám pomohli v roce 2023 vyřešit. Pojďme se na ně podívat.

 

1) Minidvířka v plotě na protažení hadice (nebo snad psí dvířka?)

 

Při oplocení rodinného domu v Úněšově jsme se setkali se zajímavým požadavkem. Majitelé potřebovali udělat v plotě malá dvířka o rozměrech zhruba 45x35 cm. Nejdříve nás napadlo, že se bude jednat o malou branku pro pejska. Málokterý pes se ale naučí otevřít si branku, vyvenčit se, a po dostatečně dlouhé procházce se zase vrátit na zahradu a zavřít za sebou branku. Jak jsme předpokládali, byli jsme vyvedeni z omylu. Nejednalo se o branku pro psa, ale o dvířka pro vyvedení hadice z pozemku.

Protože jsme spojili síly se zakázkovou kovovýrobou Kovo Hyrát, vyrobit malou atypickou branku pro nás nebyl žádný problém. Dvířka fungují na jednoduchém principu otevírání bez zamykání. Plní svůj účel, tedy že je možné je jednou za čas otevřít pro vyvedení hadice. Branka jde ale snadno zase zavřít, takže v plotu není jen obyčejná díra, kterou by mohl utíkat pes, nebo naopak by skrz ní mohli nezvaní zvířecí návštěvníci vstupovat na pozemek.

1

 

2) Zvědaví sousedé

 

Problémů se zvědavými sousedy jsme řešili opravdu hodně. Ať už před začátkem samotných montáží, nebo i doplněním zneprůhledňujících prvků na již postavené ploty. Lidé chtějí mít na své zahradě klid a soukromí. Rozhodně není příjemné, když každou chvilku vidíte Maruš od vedle, jak zase nakukuje a zvědavě spekuluje nad tím, co zrovna děláte. Řešení tohoto problému je hned několik.

Nejčastěji volenou variantou byly stínící tkaniny. Ty jsou cenově přijatelné a je možné si vybrat z 60, 90 nebo 100% zastínění. Pro více přírodní vzhled lidé volili štípaný bambus nebo rákosovou rohož. V případě oplocení z 2D panelů někteří zvolili výplň ratanovými pásky a u 3D panelů pak plastovou výplň do plotových panelů

2

 

3) Málo místa na posuvnou bránu

 

Brány s pohonem mají jasné výhody oproti klasickým branám. Nemusíte při každém příjezdu a odjezdu dvakrát nastupovat z a do auta. Ušetříte tím čas a někdy možná i nervy – třeba za deštivého počasí.

Co ale dělat v případě, že na klasickou posuvnou bránu nemáte u plotu místo? Namontujeme vám teleskopickou posuvnou bránu, jako jsme montovali například při stavbě plotu ve Městě Touškov. Na míru vám uděláme požadované rozměry i vámi zvolenou výplň brány.

 

4) Bezpečnostní prvky v oplocení

 

Ať už měli někteří potíže s vandaly či zloději, nebo proti nim jen chtěli preventivně zabezpečit svůj pozemek, pomohli jsme s montáží bezpečnostních prvků.

Nejčastěji zákazníci volili jako prvek bezpečnostního oplocení ostnaté dráty. Ostnaté dráty jsou cenově dostupné a zároveň účinné. O něco více (ne)bezpečně mohou působit žiletkové dráty. K zabránění vstupu nepovolaným osobám jsou žiletkové dráty více než dostačující. Častějším bezpečnostním oplocením přímo u firemních či průmyslových objektů bývají hroty proti přelezu.

4

 

5) Zabezpečení odpadních kontejnerů

 

I s odpadními kontejnery si dokážeme poradit. Ať už bojujete s vandaly, bezdomovci nebo s povětrnostními podmínkami a vaše kontejnery si neustále někde cestují nebo do nich vyhazují odpad i další lidé, máme řešení.

Podobný případ jsme řešili například v Blovicích. Kontejnery jsme oplotili 2 m vysokými 3D plotovými panely. K oplocení jsme vyrobili širokou branku na míru a plotové panely jsme namontovali i na vrchní část. Ke kontejnerům se teď už nikdo, kdo u nic nemá co dělat, nedostane.

5

 

6) Původní plot je pro nového psa moc nízký

 

Tato situace vůbec není neobvyklá. Máte starší plot a na zahradě jste vždy měli jen malého pejska nebo dokonce vůbec žádného. Situace se změnila a vy jste si pořídili většího psa. Na něj je už plot ale moc nízký. Máte tedy dvě možnosti, co s tím můžete udělat:

  1. Postavit si komplet nový plot s přijatelnou výškou.
  2. Původní plot nastavit do výšky.

Pokud je původní plot stále v dobrém stavu a nechcete ho dát pryč, nechte si ho nastavit do výšky. Podobný problém jsme řešili například v Plzni. Původní plot byl zachovalý a vzhledný. Tvořil zažitou součást domu, a tak jsme ho pro zvýšení pouze doplnili 3D plotovými panely.

6

 

7) Prašnost ze silnice

 

Pěstujete jahody kousek od plotu a už vás nebaví, že jsou neustále zaprášené? Nejste jediní. S tímto problémem se potýkají i další. A my jsme ho už ne jedné domácnosti pomohli vyřešit. Jako například v obci Podluhy, nedaleko Berouna, kde jsme v části pozemku, který sousedil se silnicí, namontovali betonové oplocení.

7

 

8) Výměna starého rozpadlého plotu za nový

 

Do tohoto bodu pravidelně dojde velké množství lidí. Jejich plot už stojí desítky, ne-li stovky let, a zkrátka by potřeboval už obnovu. Není to nic neobvyklého.

My kromě montáží plotu děláme i demontáž toho původního. Nemusíte se tak o nic starat. Výměnu starého plotu za nový jsme provedli například v Tymákově.

8

 

9) Zachování původních sloupků (ztraceného bednění) s novým oplocením

 

Při výměně starého plotu za nový není podmínkou, že se musí vyměnit celý. Častokrát jsou velmi zachovalé sloupky nebo ztracené bednění. Stačí tedy vyměnit jen výplň mezi nimi. V Tlustovousech jsme montovali 2D plotové panely mezi původní plot ze ztraceného bednění.

Poradili jsme si dokonce i se zahnutím panelu do pravého úhle. Panel byl použit do rohu, kde nebyl žádný sloupek.

9

 

10) Montáž plotu na rozsáhlém pozemku

 

Představte si, že potřebujete oplotit velmi rozsáhlý pozemek. Každé 2,5 m bude sloupek. Na každý sloupek musíte zvlášť připravit díru. Dělat to celé ručně, tak hloubením děr strávíte mládí. V těchto momentech vyráží do akce náš zelený bagřík. S hloubením děr si hravě poradí a má během chvíle hotovo.

Bagřík už má odmakáno na spoustě montážích a je právoplatným členem našich montážních part. <3

10

 

11) Montáž plotu v náročném terénu

 

(Nejen) v chatové oblasti na Hracholuskách se lidé potýkají s náročným terénem okolo svých chat. Postavit oplocení ve velmi nerovném terénu s prudkými svahy není jen tak.

My si na to ale po létech zkušeností troufneme a s oplocením pozemku vám pomůžeme. Kromě řady let zkušeností máme také k dispozici spousty strojů, které nám s prací pomohou. Obchodní zástupci pozemek zaměří a vypočítají vám, jak daleko od sebe budou sloupky, najdou krizová místa (na kterých se třeba bude muset oplocení řešit o něco jinak) a také vám mohou poradit s nejvhodnějším oplocením pro váš terén.

11

 

12) Dopravení těžkého materiálu na špatně přístupná místa

 

Ne všude se dá zajet s velkými stroji a dopravit na místo těžký materiál, jako třeba betonové desky, nebo podhrabové desky. Na takovou práci máme ve firmě Ploty Dobrý šikovného pomocníka. Náš zelený bagřík, který se dostane skoro všude. A je to skutečně velké ulehčení práce. Betonové části oplocení jsou opravdu těžké a nosit je ručně několik (set) metrů by jistě nechtěl ani kdejaký fitnessák.

12

 

13) Designově sladěný plot se zahradou a domem

 

Když někdo staví novostavbu s moderními prvky, jistě ocení, že mu k domu ladí i oplocení. I s těmito požadavky si hravě poradíme. V Českých Budějovicích jsme k novostavbě montovali betonový plot doplněný o antracitové plotovky. Toto oplocení je decentní, vkusné a zároveň majitelům stále střeží soukromí.

13


A co váš projekt? Ať už je něčím specifický/komplikovaný nebo se jedná o jednoduchou montáž, nebojte se nám napsat, zavolat či se zastavit na jedné z našich poboček.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme s realizací! Ať již s montáží realizovanou našimi zkušenými montážníky nebo s realizací plotu svépomocí.

banner-realizace-na-klic-desktop

 

BONUS: Know-how jak na stavbu plotu svépomocí

 

V roce 2023 jsme zdarma naučili více než 400 lidí, jak si postavit plot svépomocí. A můžeme to naučit i vás. Každoročně pořádáme vždy na jaře a v létě akci Ukázky stavby plotů. Akce je zdarma a jsou po celou dobu přítomni naši montážníci a obchodní zástupci, kteří vám vše podrobně vysvětlí a ukáží. Zároveň si můžete jednotlivé kroky sami také vyzkoušet, případně mít i upřesňující otázky.

14

Prohlédněte si naši fotogalerii realizací a nechte se inspirovat i pro oplocení vašeho pozemku.