UPOZORNĚNÍ → 9. 4. ve čtvrtek budou všechny naše pobočky otevřeny! A provozní doba prodloužena až do 19 hodin! → 13. 4 v pondělí budeme mít na pobočce v Ledcích u Plzně také otevřeno. Od 7-17 hodin.

Vybíráme plotové sloupky

Plotové sloupky - základní stabilizační prvek plotu 

Vybrali jste si k oplocení Vašeho pozemku, zahrady, firmy či jiného území pletivo? Pak se zcela jistě neobejdete bez plotových sloupků. Plotový sloupek působí na první pohled jednoduše, ve skutečnosti jde o velmi důležitý stavební prvek, který tvoří podstatu stabilního plotu. Sloupky a vzpěry tvoří oporu celého plotu. Rozestupy sloupků závisí na charakteru terénu. Plotové sloupky volte pro svůj projekt minimálně o 500 mm vyšší, než je požadovaná výška oplocení. Dodáváme plotové sloupky v různých provedeních dle Vašich potřeb a preferencí a rádi Vám s výběrem či montáží poradíme. Sloupky plotové, které máme v nabídce, jsou odolné vůči deformaci či ohybu, jsou vhodné pro jakýkoliv terén a mají dlouhou životnost. Při výběru Vám poradíme s ohledem na minimalizaci času potřebného k údržbě a důraz klademe na sladění s okolním terénem, tedy barevnost. 

Základní druhy plotových sloupků v nabídce

  • Sloupky plotové poplastované - ocelové plotové sloupky jsou vyrobeny z pozinkovaných trubek, kdy je v konečné úpravě na materiál za tepla nanesena vrstva plastové práškové barvy, což v důsledku zvyšuje odolnost materiálu a prodlužuje tak životnost plotového sloupku. Standardní barevné provedení je RAL 6005 - jedlová zeleň. Tato finální povrchová úprava nabízí zvýšenou odolnost výrobku vůči atmosférickým vlivům a UV záření. Sloupky jsou na vrcholu opatřeny černým plastovým víčkem - čepičkou. Plotové sloupky PVC jsou dostupné v průměru 38 nebo 48 mm.

 sloupek plotový

Plotový sloupek zelený PVC

  • Oboustranně pozinkované ocelové plotové sloupky, které jsou vyráběny z ocelových trubek o průměru 38 a 48 mm s černou plastovou krytkou. Vrstva pozinku na ocelový drát účinně brání materiál proti vlhku a kyselinám obsaženým např. v dešťové vodě. Současně tato pozinkovaná vrstva tvoří elektrolytickou ochranu v místech mechanického poškození materiálu. Pokud tato místa přijdou do kontaktu s vlhkem, dochází k vytvoření galvanického článku ocel (katoda) – pozink (anoda) a díky tomu je jinak nevyhnutelná koroze oceli zadržena.

plotový sloupek pozinkovaný

 

Plotový sloupek pozinkovaný 

  • Plotové sloupky k plotovým panelům – provedení v profilu JAKL v několika barevných odstínech – na objednávku. Základní barevnost tvoří RAL 6005 jedlová zeleň nebo pozink. Tyto plotové sloupky o standardizovaných rozměrech 40x60 mm dodáváme ve variantách pozink +PVC nebo pouze pozink.

 sloupek plotový 60x40 cm

Plotové sloupky GALAXIE k plotovým panelům

  • Plotové sloupky Aquigraf s prolisem umožňují velmi snadnou a lehkou montáž svařovaného pletiva. Pomocí speciálních svorek Becaclip z nerezového materiálu jednoduše upevníte svařované pletivo k plotovému sloupku s vytvarovaným profilem. Sloupky jsou pozinkovány a následně poplastovány (Zn+PVC). Aquigraf sloupek plotový s průměrem 50 mm a tloušťkou stěny 1,5 mm je základním stabilizačním prvkem plotu pro právě svařovaná pletiva.

 

sloupek plotový  Aquigraf 

Plotový sloupek Aquigraf s prolisem

 

Všechny druhy plotových sloupků pro Váš plot, naleznete zde. V případě, že jste nenašli požadovaný produkt, neváhejte zaslat poptávku pomocí formuláře nebo nás kontaktujte telefonicky.