Jaký plot zvolit do svahu

Stavba plotu ve svahu nebo nerovném terénu se může stát noční můrou. Právě proto nabízíme nejen prodej plotů a příslušenství, ale i montáž plotu ve svahu či nerovném terénu na klíč. Volba vhodného typu plotu pro svah závisí na několika faktorech, jako jsou míra sklonu svahu, vaše estetické preference, účel plotu a dostupné finanční prostředky.

Na stavbu plotu (oplocení) ve svahu nebo na nerovném terénu lze využít nejrůznější materiály. Ať už jde o drátěné ploty (nejlevnější a nejpoužívanější varianta), ploty se svařovanou sítí nebo i betonové ploty. Fantazii se meze nekladou. V případě betonového plotu se plot nestaví zpravidla tak, aby vypadal „že je ve stejné výšce“ – právě naopak – občas se ploty staví tak, že se jejich výška řídí dle výšky terénu. Vzhledově to může vypadat jako schody.

Pletiva Dobrý

Pletiva Dobrý

Pletiva Dobrý

Nezapomínejte, že nezáleží pouze na vašem vkusu, ale také na tom, jak se daný plot do terénu hodí či nehodí.

Jak na stavbu plotu ve svahu?

Začněte tím, že si vše poctivě změříte a naplánujete. Zjistíme si celkové rozměry (výšku, obvod i sklon svahu se v tomto případě opravdu vyplatí znát) a rozestupy mezi sloupky. Obecně platí, čím větší sklon svahu, tím více je sloupků. Sloupky se staví hlavně tam, kde jsou zdvihy v terénu nejzřetelnější. Sloupky se upevňují do jam, obsahujících suchý beton. Na řadu pak přichází upevnění pletiva, kdy ke sloupkům připevníme nosné dráty, které musí být pořádně vypnuté. K nim se pak přichycuje pletivo – od prvního sloupku až k poslednímu.

Při dodržení výše zmíněných kroků by celková výstavba plotu neměla být zas tak náročná, nicméně pokud si nejste jistí, obraťte se na naše odborníky pro radu, nebo rovnou sjednání bezplatné cenové kalkulace plotu.