Stavba plotu

Je pro Vás zajímavá představa možnosti zajištění stavby plotu svépomocí a snížení nákladů na jeho realizaci na minimum? Řadíte se mezi domácí kutily a stavba plotu svépomocí je pro Vás lákavou výzvou? Zvažujete výhody a nevýhody této varianty? Přemýšlíte nad potřebným vybavením či pátráte po správném technologickém postupu? Váháte, zda Vámi zvolený typ oplocení je pro stavbu svépomocí vhodný? Pokusíme se zde na tyto otázky odpovědět a přiblížit Vám tak řešení, ke kterému se při stavbě Vašeho oplocení přikloníte.  

S čím je nutno počítat při stavbě plotu svépomocí? 

  • informace o množství materiálu, včetně potřebných komponentů nutných k výstavbě vámi preferovaného plotu, vám poskytneme jako součást našich služeb zákazníkům
  • při výstavbě i těch technologicky nejjednodušších plotových systémů jako jsou pletivové systémy je zapotřebí disponovat specifickým nářadím, jehož náklady na pořízení se mohou dle typu plotu lišit, popřípadě náklady na jejich zapůjčení či pronájem. Využijte naší půjčovny nářadí - pro více informací kontaktujte naše obchodní zástupce - kontakty zde.
  • v případě svépomocné stavby plotů je nutné počítat s asistencí dalších osob pro vybrané úkony v průběhu výstavby

Je zvolený druh plotu vhodný pro stavbu svépomocí? 

  • Pletivové ploty – nabízíme podrobné návody pro svépomocné práce a technologie. Potřebné vybavení nepředstavuje významnou rozpočtovou položku.
  • Bezzákladové betonové oplocení  - stavba vyžaduje zkušenost a zručnost profesionála (vyřídíme na základě vaší poptávky).
  • Oplocení ze svařovaných plotových panelů – montáž je po instruktáži vhodná i pro stavbu plotu svépomocí (návody zde).
  • Zděné oplocení s plotovými výplněmi – nejčastěji využíváno jako reprezentativní plot – není technologicky náročné, ale klade vysoké nároky na potřebné vybavení. Kompromisem bývá stavba betonové části svépomocí a montáž brány, branky a plotových polí přenechat odborné firmě (zděné oplocení, včetně různých možností výplní neváhejte poptat zde).

 stavba plotu

Seznam odkazů, které Vám usnadní stavbu plotů svépomocí: